Heal lapsel mitu nime, nii on ka muruõhutajaga, mida osad nimetavad samblaeemaldajaks ja teised lihtsalt aeraatoriks. Igal juhul on see üks tõeliselt väärt tööriist murusõbra aias. STIHL RLA 240 sisaldab endas kaht vahetatavat funktsiooni ja on seeläbi kasutatav kevadest sügiseni. Mõeldud on muruõhutaja kuni 500 ruutmeetriste murupindade harimiseks.

  • Kaheotstarbeline tööriist

STIHL RLA 240 muruõhutajal on 16 fikseeritud teraga õhutusrull, et 1-2 korda aastas, eelistatult kevadel ja suve lõpus muru töödelda ja muuta pinnase ülemine kiht vett ja toitaineid paremini läbilaskvaks. Komplektis on ka 22 terasvedruga murureharull. Sellega saab muru regulaarselt harjata, kulu ja surnud taimematerjali murust välja riisuda ning anda taimedele õhku. See tähendab, et muruõhutajat saab erinevalt klassikalistest aeraatoritest kasutada aastaringselt.

  • Kompaktne ja mugav

STIHL RLA 240 töölaius on 34 cm ja tänu oma kompaktsele disainile ja väiksele kaalule (15 kg) on temaga väga hea manööverdada ka keerukas aias, nii pääseb ka murusoppidesse ja lilleklumpide vahele. Muruõhutaja töösügavust saab reguleerida tsentraalselt juhtraual paikneva pöördnupu abil. Kogumiskast on 50 liitrit, masinat on võimalik kasutada ka ilma kogumiskastita

  • Mugav akutoide

Juhtmeta aeraator ammutab energiat STIHL AK juhtmeta süsteemi ühest võimsast 36 V liitiumioonakuist. STIHL RLA 240 ühildub kõigi Compact seeria AK süsteemi akudega. Kuna seeria sisalsab kõiki aias kasutatavaid tööriistu muruniidukitest hekilõikurite, puhurite, trimmerite ja mootorsaagideni välja, siis on tegemist kõige populaarsema aias kasutatava akusarjaga. Sari sisaldab endas erineva võimsuse ja mahutatavusega akusid, seega kogu tehnika pargi jaoks on mitu akut, mis võimaldab pikki tööperioode.

  • Lihtne puhastada ja hoiustada

RLA 240 tugevat polümeerist korpust on kerge puhastada mullast ja rohu jääkidest. Puhastamiseks tuleb masin kallutada juhtrauale, sedasi on masina alune hästi ligipääsetav. See on ka õige hooldusasend, et vahetada murureha rulli ja õhutusrulli. Hoiustamiseks tuleb eemaldada kogumiskast ja pöörata juhtraud masina peale.

Tehnilised andmed
STIHL RLA 240
Aku
Mootor
Liitium-ioon
STIHL DC
Kaal ilma akuta
15
Töölaius
34
Töökõrgus
7.5 mm kuni -9.5 mm
Töösügavuse reguleerimine
Tsentraalne
Kogumiskasti maht
50 l